ציוד טקטי

 ציוד טקטי הוא, ככלות הכל, כל הציוד הבסיסי שאדם צריך כדי לשרוד, בהינתן המיומנות או הידע לצד כלים ואביזרים אלו אשר יכולים לסייע כמעט בכל מקרה חירום. אחד ממקרי החרום המשמעותיים ביותר בחיי אדם היא הגנה על הבית שלו ולא מדובר על מצב שבו ירי של שניים שלושה כדורים יגרום לפולשים להימלט אלא על מצבים מורכבים יותר.

אך גם במצב הבסיסי ביותר חשוב שלאדם יהיה נשק. אז אולי בסרטים שוט גאן נראה מצויין ומרשים אבל בפועל מדובר בנשק עם מחסנית קטנה, נשק לא מדויק, סוג של מפלצת מוגבלת. האמת שגם רוב האנשים לא מתאמנים עם נשקים מהסוג הזה כמו המוסברג 500 ובטח לא משאירים אותו בלילה מתחת למיטה או מתקינים עליו פנס. כאשר הוא נתקע עם מעצור תוך כדי ירי זה מצריך מיומנות רבה לשחרר אותו ולהמשיך לירות ולכן הוא גם עולה בהתאם.

אני בדרך כלל ממליץ על הM4 הסטנדרטי עם תחמושת מתאימה והרבה אפשרויות להתאמות אישיות, כל מחסנית מכילה 28-30 כדורים והוא קצר משמעותית מהשוטגנים. עכשיו בואו נתאר תסריט שכיח של פלישה לבית: אתה שומע רעש, לוקח את הרובה ונכנס למטבח. אתה רואה דמות מעורפלת ולא יודע מי זה, אתה חייב אור כדי להבין מי מולך לפני שאתה מקבל החלטה ולכן יש חשיבות רבה להצמדת פנס לרובה ורצוי פנס בהיר מאוד שיעוור את הדמות שמולך ויפתיע אותה.

כמובן שאפשרות אחרת היא לשים את הפנס בחגורה הטקטית שמעטרת מכנסים טקטיים צבאיים הנמצאים תמיד ליד חולצת פולו מתאימה, אבל גם אז אתה תידרש לשתי ידיים ורק אחת מהן תהיה פנויה לרובה. בתסריט כזה גם ניתן לראות את היתרון העצום של נעליים טקטיות שגם אם אינך ישן אין, אתה יכול תוך מספר שניות לנעול אותן ולצאת לדרך. אתה לא רוצה לצאת יחף אל האיום משום שבמקרה של מרדף או במקרה של זכוכיות שנשברות על הרצפה אתה נמצא בסכנה מיותרת שעלולה לפגוע באופן שבו אתה מתפעל את האירוע.

זה המקום אולי לציין שבין אם שהלכת על הM4 או על נשק אחר ובין אם יש לך נעליים טקטיים וחגורה טקטית או לא – חשוב מאוד להתאמן שוב ושוב על התרגולות הללו ולדעת כיצד אתה פועל במקרים שונים ובאילו תגובות. ככל שתתאמן יותר כך תגיב טוב יותר בזמן אמת.

סגור לתגובות.