עולם מדומה

כמה פעמים בכיתם בסרט? כמה פעמים לא הצלחתם לישון בלילה אחרי שצפיתם בסרט אימה? מי מכם שהתנסה בגיימינג, זוכרים כמה פעמים ממש שכחתם שאתם זה אתם והרגשתם שאתם זה אותה דמות שכרגע בורחת מהאויבים שם במסך?

אחד הלהיטים המסתמנים ושסביר להניח שבקרוב יהיה נגיש לכל ילד ומתבגר בעולם המודרני, זה משקפיי המציאות המדומה. מה כל כך סוחף בדבר הזה? הם מאפשרים לנו לחיות חיים אחרים מעבר לזמן ולמרחב ולמקום. להתנתק מהחיים הטריוויאליים שלנו ולהתנסות בחוויות אל חושיות.

בחוויות הוירטואליות האלה אנחנו בעצם חיים בשני עולמות בו זמנית – עולם שבו אנחנו חווים את הרגשת הגוף, הפחד, הריגוש, בחושים ממש, כאילו מדובר במצב אמיתי, ועולם אחר שהוא מדומה.

עצם הידיעה שנמצאים במצב מדומה, שזה לא באמת קורה, שמה שאנחנו רואים בסרט על המסך זאת עלילה ואלה הם שחקנים, או שדרך משקפיי המציאות המדומה אנחנו רואים סרט שמוקרן לנו ואנחנו לא באמת נופלים מצוק או שכריש לא באמת תוקף אותנו, זה לא משנה את העובדה שבכל זאת איננו מסוגלים לשלוט ברגשות ובהרגשה שמתעוררת בנו ואנחנו חיים את החוויה במלואה על גופינו.

חוכמת הקבלה מדברת על מציאות מדומה שבה האדם חי חיים בעולם הזה, ובעצם זאת שכבה אחת של קיום, אבל למעשה אנחנו יכולים לחיות גם את החוויה הגשמית הזאת ויחד איתה את החוויה הרוחנית, עולם בו אנחנו קיימים כמו בעולם הגשמי, אבל שכרגע אין בנו את החושים להרגיש אותו אבל אם נלמד דרך הכלים שמלמדים אותנו המקובלים, שהם כבר עברו את התהליך ומייעצים לנו איך לעבור אותו בעצמנו, אז נוכל לשלוט בחיים בשני המישורים – הגשמי והרוחני ביחד.

סגור לתגובות.