כך תיזכו בנחת מילדיכם

הסוד להורות מאושרת, הוא סוד שלא רבים יודעים אותו, המעטים שמכירים אותו זוכים בנחת ואושר מילדיהם.
הרי ידוע שאושר פנימי של ההורה הוא אושר של עצמו ובקבלת עצמו באופן מושלם, גם אם ילדיו לא עונים לצרכיו, או לא מגשימים חלומותיו כפי שדימיין, רק במידה וההורה עצמו, כאדם, שלם עם דרכו, מכבד את עצמו, מכבד את ילדיו, קשוב לצרכיהם, תומך בהם ומקבל גם את דרכם השונה, זה מתכון ממש מוצלח.
עייני נפתחו להצלחה הזאת, דווקא אחרי שינוי חד שאחד מילדיי עשה, הוא עשה שינוי בתפיסת עולמו, פרץ מסגרת מקובלת, שיכנע אותי בכל יכולתו כי הוא זקוק להגשים את עצמו במקום ראוי יותר מהמסגרת המוכרת והמגבילה.
אחרי שהתאוששתי והתנערתי וחקרתי את הנושא, נפתח בפניי עולם, שבעצם ילדי הקטן עזר לי לראותו, לפתע כל מה שהכרתי, כל מה שחינכו אותי, ההתנהלות הרובוטית שלי פינתה את מקומה לכניסת הדימיון והיצירתיות שתמיד היתה עמוקה בתודעתי, התחלתי  לפרוץ איתו את גבולות הנודע והמוכר, התחלנו לרשום ביחד ולהביא את חזונו להתגשם, הבחירות לעיתים נראות בלתי מציאותיות לרגע, אבל עם חזון ורצון זה מתגשם, היופי של קטלוג האפשרויות לאנשים שמשהו זועק מהם, כמו כשרון שעדיין התממש, פתאום נפתח בפניי הקסם שבני הוביל אותי אליו, ומשחר ילדותי כיביתי את הקסם הזה כי לא תמכו בי, כי הייתי גם אני אמנית ויוצרת באופו שלא מומש מספיק.
כשהייתי ממוקדת בהקשבה לעולמו, לחזונו, לפלא שהוא פתח בפניי, נדהמתי עד כמה יופי אפשר לפספס אם חלילה מדכאים רצון של ילד, ותשוקה של ילד שהוא אחר, שונה, מיוחד ומופלא. אין לי מילים להגדיר את הנחת וההערכה החמה לחוכמתו, זה משך את כל הבית, זה הדביק את כולנו בהתחלה של חיפוש מה באמת צועק מליבנו, מה תכליתנו, ושאפשרי להשיג זאת, אם רק מסכימים להוריד את חומות החינוך הרובוטי ולהביט קצת מחוץ לקוספא האפורה שנקראת מסגרת חינוכית.
נחת מהילדים, מגיעה ראשית מאיתנו ההורים המאושרים ,שסומכים על ילדינו, זורמים עם בחירותיהם, תומכים באהבה בהתפתחותם, מאושרים לשלוח אותם למסע חייהם, כשהבחירה היא שלהם ואנחנו הרוח הגבית והתמיכה והחיזוק להצלחתם…. תודה רבה על כל הנחת של כולנו ….

סגור לתגובות.