טיפים לשיער בריא וטבעי

אחרי שדיברנו על מוצרים איכותיים וטבעיים כמו מסכה לפנים או קרם לחות לפנים אז בואי נדבר הפעם על שמפו: אם הצלחת לעשות את המעבר לשמפו טבעי אז אשרייך, זה מאתגר בערך כמו להפסיק לעשן. סביר להניח שאם את עושה שימוש בשמפו טבעי אז את גם משתמשת בתמיסת חומץ תפוחים אחת לשבועיים כדי לסייע לשיער להתמודד עם עודף שמנוניות וכדי להקנות לו מראה טבעי ובריא יותר. ישנם חומרים שניתן להוסיף לתמיסה זו ושיכולים ממש לשדרג את השיער שלך, אבל לפני כן אולי אדגיש כי מי שמצליחה לעשות מעבר לשמפו טבעי לרוב משתמשת בהמון ממנו בתקופת המעבר כדי להיפטר מהשמנוניות העודפת ומוסיפה הרבה מאוד מים. סביר להניח שגם שרירי הידיים שלה התחזקו בגלל הצורך להקציף את השמפו הטבעי שאינו מכיל חומרים מקציפים סינטטים כמו בשמפו הקנוי. מה שמאוד עוזר גם במקרים של שיער ארוך הוא חלוקה של השיער לשני חלקים:

הקרקפת והשורשים ויתר השיער – יחס שונה לכל אחד מהם מאפשר טיפול טוב יותר. אבל אם כבר עברתן את כל זה אז הנה חומרים שיכולים לשדרג את השיער: בין החומרים שמסייעים לצמיחת שיער מואצת וטובה יותר אפשר למצוא את הויטמין E שגם משמש כנוגד חימצון, לבנדר שמרכך ומאזן את ייצור החלב של העור, רוזמרין שעמוס בנוגדי חימצון ומעודד צמיחת זקיקי שיער וגם טימין שמגביר את זרימת הדם ומחדש את צמיחת הזקיקים. במקרים של שיער פגום או יבש כדאי להשתמש בלבנדר, בשקדים שמחליקים ומזינים את השיער, בתמצית עלי עץ ארז שיכולה לעודד גדילה של זקיקי שיער, גראניום שמחזק מאוד את השיער בצורה חיובית, שמן חוחובה שנכון שלעיתים השיער כבר שמנוני דיו אבל במקרים של שיער יבש או פגום השמן הזה יכול להשלים את החוסרים ולאזן את המרקם וגם יש מי שיאמרו שאלמוגים או חומרים שמופקים מאלמוגים עוזרים מאוד עם קצוות יבשים.

במקרים של שיער שמנוני מאוד אפשר להשתמש בריחן שמעודד גדילת שיער ואת זרימת הדם, לימון שעוזר מאוד לאזן את ייצור השמן ומוסיף ברק לשיער וגם רוזמרין ולמון גראס שמחזקים מאוד את זקיקי השיער ועוזרים לאזן את ייצור השמן.

סגור לתגובות.