חכמת הקבלה מאירה: החיים ברשת האנושית

מדע הרשתות צובר תאוצה ומתאר היום את מה שכתוב בספרי הקבלה העתיקים. כולנו מחוברים אחד לשני בסופר אורגניזם עצום. האנושות כולה מהווה רשת של קשרים בלתי ניתנים להתרה, נסתרים מעינינו אך עוצמתיים יותר משאנו מסוגלים לדמיין. הרשת הזו קובעת את כל מה שקרה, קורה ויקרה לנו. ואם אנחנו רוצים לשנות את הגורל שלנו לטובה אנחנו חייבים ללמוד איך להשפיע על הרשת הזו לטובה. כאן חכמת הקבלה נכנסת לתמונה. 

מפתח אל הרשת הנסתרת

הרשת הכללית כוללת אותנו ואת כל חלקי הטבע והיקום, מופעלת על ידי כוח אחד שהמקובלים קוראים לו "הטבע" או "אלוהים". כמו שכותב המקובל הגדול של המאה העשרים בעל הסולם: "מוטב לנו לבוא לעמק השווה ולקבל את דברי המקובלים, אשר 'הטבע' עולה בחשבון 'אל-הים', דהיינו, במספר פ"ו" (86 בגימטריה(. 

הכוח הזה מוליך אותנו לאורך כל שנות ההתפתחות האנושית בכלל והחיים האישיים שלנו היום, בתהליך שבסופו נגלה שכולנו מחוברים בצורה שלמה, הדדית, מלאה באהבה ובהרמוניה. היום אנחנו נמצאים עדיין באמצע התהליך, כמו פרי בוסר, מר וירוק שעדיין לא הבשיל ונמצאים במצב הפוך. 

כרגע הרשת מפורקת

ההתפוררות של הקשר האנושי הכי בולטת בתא המשפחתי. לאורך אלפי שנים המשפחה הייתה הבסיס של החברה האנושית, הקשר בין בני הזוג, הילדים וגם המשפחה המורחבת, סיפק תחושת שייכות, אהבה ובטחון. אבל היום גם זה קורס. כבר לא מדובר על אחוזי גירושין שמרקיעים מדי שנה, אלא שיותר ויותר צעירים מראש כבר לא רוצים להתחתן. לא רוצים ילדים, לא רוצים אחריות על עוד מישהו, גם כך החיים קשים להם. 

אנשים לא רוצים לוותר על הפרטיות שלהם ולהכניס פנימה אדם נוסף. יותר ויותר מתקשים לוותר, להתחשב, לפתוח את הלב. בני נוער סגורים בחדרים שלהם, מנוכרים ומנותקים מההורים. התפקידים המסורתיים של הגבר והאישה נשברו לגמרי. האישה מפרנסת מצוין, הגבר מסתדר בלעדיה מצוין עם כל המכשירים שהחליפו את כל מה שפעם עשתה האישה בבית. נראה שאף אחד כבר לא צריך את השני. אבל כמו שמסבירים באתר בני ברוך, זה רק נראה כך.

ככל שיחלוף הזמן, ההכרה שלנו במצב הרע הזה תהפוך יותר ויותר קשה. הניכור, הבדידות, המרחק בינינו יהפכו לבלתי נסבלים. אנחנו נרגיש שאנחנו הופכים למכונות, לרובוטים. ללא אהבה וקשר בינינו כולנו הופכים להיות כמו חלקים טכניים וקפואים במחשב. והחיים הטכניים, מכאניים האלו יגרמו לנו לצער, לא יספקו אותנו, כי אנחנו בני הרגשה. רצון ליהנות הוא הטבע הבסיסי שלנו, ויותר מכל, עמוק בפנים אנחנו מחפשים אהבה.

קבלה לעם: המפתח להחייאת הרשת

ואז מתוך הצער והייאוש הזה אנחנו נחפש בכל דרך את הכוח שיחבר בינינו, שיגלה לנו חום, אהבה וקשר. וכך נמצא אותו דרך חכמת הקבלה. שיטה עתיקת יומין, שהוסתרה אלפי שנים במטרה להתגלות דווקא בימים האלו שבהם השבירה האנושית תגיע לשיאה ואנשים יתחילו לחפש שוב מעל לאגו המתפרץ, לפירוד ולחיץ הנוראי ביניהם דווקא את האהבה, החום, הקשר בדרגה האחרת הנסתרת שכל כך חסר להם. הקשר בדרגה הפנימית של הטבע שנקראת רוחניות. ואז חכמת הקבלה תוליך אותם בדרך המופלאה והמרתקת לגילוי העולם הרוחני שביניהם.

סגור לתגובות.