הזרקת בוטוקס בשפתיים

בדרך כלל הזרקת בוטוקס גורמת לנו לחשוב על תמונות של מצחים חלקים והעלמת קמטים מתחת לעיניים מאז שהחומר אושר לשימוש קוסמטי על ידי הרשות האמריקאית לתרופות בשנת 2002. הזרקות בוטוקס הפכו לטיפול השכיח למלחמה בקמטים ובקווים בפנים אפילו יותר מטיפול כגון מתיחת פנים ללא ניתוח. אך לאחרונה הטיפול בבוטוקס נכנס לתחום חדש – הגדלת שפתיים או מה שנקרא ליפ פליפ בוטוקס. לארה דווגאן, מנתחת פלסטית מניו יורק, מסבירה כי ליפ פליפ הוא הליך שבו מוזרקים חומרים כגון בוטוקס בכמויות קטנות לפינות הפה. מדובר בהליך שאם נעשה בצורה מקצועית אורך פחות מעשר דקות וגורם לשפתיים להיראות מלאות וגדולות למספר שבועות.

אם כן מה ההבדל בין הזרקות בוטוקס למילוי שפתיים לבין מילוי שפתיים מסורתיים? חומרים מסורתיים למילוי שפתיים ממלאים את השפה כדי להוסיף לה נפח, לעומת זאת הליפ פליפס גורם לשפה העליונה להיראות נפוחה יותר על ידי שחרור השרירים שסביב השפתיים, אותו שריר מעגלי שמשמש כמו מיתר של ארנק. הרעיון הוא ששחרור השריר סביב השפתיים גורם לשחרור הגבול הורוד לבן שסביב השפתיים והגבול בולט מעט החוצה מה שביא לשיפור מהותי במראה השפה העליונה. בוטוקס מעורר פחדים שכיחים על כך שהזרקתו לשפתיים תגרום לקיפאון בשפתיים ולמראה לא טבעי, אך למעשה הסיכון להגבלת תנועה של השפתיים כמעט ואינו קיים. מדובר במיקרו הזרקות רבות שנעשות בתכנון רב ואם נעשות על ידי מקצוענים אזי גם במינון מדוד ולא מוגזם.

למי מיועד הטיפול או מיהי המועמדת המתאימה? אם את מעוניינת בהגדלת שפתיים משמעותית אזי הזרקת בוטוקס אינה עבורך. מדובר בהליך שמיועד למי שחושבת על הגדלת שפתיים אך מעוניינת לעשות צעד קטן לפני שהיא מתקדמת באמת להגדלת שפתיים קבועה. הזרקת הבוטוקס מגדילה את השפה העליונה בלבד ובצורה יחסית מוגבלת, לא נוסף נפח אמיתי לשפתיים והאפקט מחזיק לשלושה חודשים בלבד. ההליך יעלה בין 400 ל1200 דולר בארצות הברית, תלוי בגורם המבצע ובמיקום הקליניקה ואם התוצאות רצויות בעינייך אזי מן הסתם תרצי לחזור עליו לאחר שלושה חודשים. מבחינת הכנה להליך מדובר בהכנה סטנדרטית לחלוטין כמו לכל הליך הזרקה ללחיים או לשפתיים. להקטנת הנפיחות רצוי להימנע מאלכוהל, אספירין ומדללי דם מכל סוג שהוא מספר ימים לפני ההזרקה.

סגור לתגובות.